Jak zająć 3-5 miesięczne niemowlę bez zbędnych gadżetów? – BLW od kuchni. Rozwój dziecka przez jedzenie.

Integracja Sensoryczna Podcasty

Jak zająć 3-5 miesięczne niemowlę bez zbędnych gadżetów?

Jestem terapeutką integracji sensorycznej i przerażają mnie reklamy zabawek dla niemowląt, które mówią i śpiewają… W filmie pokazuję jak stymuluję rozwój Jagny bez wydawania kasy na zbędne pseudo rozwijające zabawki. Na końcu opowiem Wam jak brak wiedzy i wiara w reklamę może zaburzyć rozwój dziecka.

1. Ćwiczymy rączki czyli jak wspierać rozwój chwytu.

2. Stymulacja zmysłu wzroku i słuchu Stabilna głowa i wzrok to kluczowe zdolności do dalszego rozwoju. Dlaczego? Bo dziecko rozwija się od GŁOWY po stopy. Oczy niemowlęcia uczą się utrzymać stabilny obraz i aby to osiągnąć mózg dziecka integruje bodźce z ucha wewnętrznego (zmysł równowagi), z mięśni oka i mięśni szyi. Słuch i mowa: rozwijamy je m.in.: opisując dziecku to co robimy.

3. Stymulacja układu dotykowego i słuchowego – genialna zabawa za 15zł, która zajmie Twoje dziecko na długo!

4. Stymulacja układu dotykowego W filmie opowiem o roli układu dotykowego, który jest jednym z największych i najwcześniej rozwijających się układów sensorycznych. Jest kluczowy dla harmonijnego rozwoju dziecka (fizycznego i psychicznego). Czy rozpieszczasz tuląc dziecko czy nosząc? Odpowiedź w filmie.

5. Czucie własnego ciała w przestrzeni Układ proprioceptywny (czucie głębokie) i układ przedsionkowy (równowaga) wpływają m.in.: na właściwe napięcie mięśniowe i utrzymanie równowagi w przestrzeni. Opowiem jak je stymulować u niemowlęcia 3-5 miesięcznego (bez wydawania kasy na pseudo sensoryczne zabawki).

Jak bawisz się ze swoim dzieckiem?

Pozdrawiam,

Ania

2
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Natalia
Gość
Natalia

Bardzo skupione dziecię:) Moja córeczka (5mcy) w lusterko patrzy przez 5 sekund, na brzuchu nie chce spokojnie lezec tylko staje na czworaka i pelna sportowej złosci probuje gdzies “isc” a podczas wkladania zabawek do buzi wkurza sie ze nie moze odgryzc kawalka i zaczyna głosno protestowac…na moich kolanach wytrzyma minute po czym probuje “wstawac”…a przy tanczeniu wymachuje noga:)