Podcast #1: Gorączka nie jest błędem natury. Moje doświadczenia + ważny artykuł. – BLW od kuchni. Rozwój dziecka przez jedzenie.

Podcasty

Podcast #1: Gorączka nie jest błędem natury. Moje doświadczenia + ważny artykuł.

To mój pierwszy podcast i przewrotnie nie jest o BLW… Na moim fanpage’u zawrzało kiedy powiedziałam Wam, że nie zbijam Filipkowi temperatury do 40C. Nie jestem lekarzem ale chcę się z Wami podzielić swoimi doświadczeniami. Każdą infekcję konsultujemy z pediatrą.

Każde dziecko jest inne i każde inaczej reaguje na podwyższoną temperaturę więc nie traktuj tego podcastu jako nawoływanie do nie zbijania gorączki za wszelką cenę! Posłuchaj jednak o badaniach, które pokazują, że gorączka nie jest błędem natury. Oczywiście gorączka u dzieci przewlekle chorych czy niemowląt do 3 miesiąca życia stanowi poważne zagrożenie (o tym przeczytasz w tekście źródłowym).

Źródła: O fobii gorączkowej, lek.med. Katarzyna Świątkowska (w artykule znajdziesz 66 tekstów źródłowych!)

 

7
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Magdalena
Gość
Magdalena

Nie mam w tej chwili jak odsłuchać, ale nie przejmuj się głupimi komentarzami 🙂 Też nie zbijam gorączki synkowi, tzn. farmakologicznie nie zbijam, bo naturalnie od 39 (najwyższą miał 40,3 przy trzydniówce). Okaz zdrowia 🙂 Jedyne mamy leczące naturalnie które znam to tylko mamy z jednej z grup na fb, w moim otoczeniu same lubujące się w aptecznych syropkach :/ Mam nadzieję, że się to kiedyś zmieni, że nie będą uważać nas za nieodpowiedzialne matki…

Natka
Gość
Natka

Chetnie bym poslychała ale nie mogę w tej chwili…jedynie co mogę dodać to to, że jest nas więcej:) odkąd nie zbijam córce gorączki znacznie szybciej wychodzi z wszelkich infekcji! 2 dni z wysoką gorączką (do 40st) i po temacie. Organizm sam wie najlepiej jak ma się bronić.Przy drugim dziecku jestem już dużo mądrzejsza i nie wlewam w niego litrów paracetamolu czy nurofenu.

Emilia
Gość
Emilia

Moje dziecko też świetnie znosi gorączkę, a nasz lekarz tez uważa, ze należy pozwolić na gorączkę do 40C

Kamila
Gość
Kamila

Witam, w artykule pani doktor pisze, że należy zbijać jak gorączka przekroczy 39, a nie 40 stopni jak pani podaje: “Obecnie uważa się, że gorączkę należy zacząć obniżać, nawet u dzieci z drgawkami gorączkowymi, TYLKO , jeśli przekracza 39°C (17). “

Beata
Gość
Beata

Wspaniale ,że jest Was tyle:)) też przestaliśmy zbijac gorączkę, ba,od dobrych paru lat nie używamy paracetamolu czy ibuprofenu ,córka o wiele lepiej przechodzi każde przeziebienie, też bardzo rzadko chlruje. Pozdrawiam wszystkie świadome mamy:))